23 lutego 2014
NOWY WYGLĄD MOJEGO BLOGA / Jak zrobić szablon?


Jak widzicie na blogu zaszły całkiem spore zmiany.
Z efektu jestem bardzo zadowolona. Został zmieniony nagłówek na dużo bardziej przejrzysty, oraz kilka istotnych elementów, dzięki czemu blog jest teraz bardziej dopracowany i spójny.
Pozostałam wierna biało-czarnej kolorystyce z różowymi akcentami. 
Jak Wam się podoba nowa odsłona mojego bloga?

Za całość chciałabym podziękować przemiłej Marcie, która zaproponowała, że wykona dla mnie nowy design bloga. 
Jeśli ktoś się zastanawia nam zmianą szablonu, to polecam Wam tę dziewczynę. Wszystko jest zrobione według waszych potrzeb, w dodatku bardzo szybko. Ja, na nowy wygląd bloga czekałam niecały dzień. Przez cały czas byłyśmy w kontakcie mejlowym, aby każdy szczegół był dopracowany wedle moich potrzeb. Jedną z ważniejszych rzeczy o których muszę wspomnieć jest to, że szablon jest robiony przez Martę całkowicie za darmo! Jedyne co musicie zrobić, to napisać do niej wiadomość na e-mail: mart.jun.93@gmail.com .

Wszystkie informacje dotyczące oferty Marty znajdziecie klikając na poniższe zdjęcie.

http://www.mart-designing.blogspot.com/


 O czym należy pamiętać przy zmianie szablonu?
 Nawet jeśli nie masz zdolności w kierunku projektowania tego typu rzeczy, to sama możesz stworzyć prostą szatę graficzną Twojego miejsca na blogspocie, pamiętając o kilku ważnych rzeczach.
Zakładając bloga koniecznie musisz zadbać o jego schludny i czytelny design.
Nie pozwól, aby wygląd bloga przytłoczył całą jego zawartość. Szablon ma być otoczką treści i zdjęć prezentowanych na blogu, a nie na odwrót.
Po pierwsze, zadbaj o ciekawy, ale jednocześnie czytelny nagłówek bloga. Mimo, że może nie posiadasz zdolności w tej dziedzinie, to z prostym programem graficznym na pewno sobie poradzisz.
Po drugie, wybierz jasne, najlepiej białe tło z ciemną czcionką tekstu. Dodaj jakieś akcenty (np. tytuł posta) w ulubionym kolorze.
Nie szalej zbytnio z tłem w kwiatki, kursorami myszy w kształcie ptaszków czy serduszek itp. Uwierz, że to tylko rozprasza w odbieraniu przez czytelnika prezentowanej przez Ciebie treści, a przecież nie o to chodzi.
Należy także pamiętać, aby treść zawarta w poście była bez błędów językowych i oczywiście zrozumiała dla czytelnika. Dodawanie emotikonek (np. :P, ;), ;/) niestety, ale także zakłóca czytelnikowi odbiór treści na blogu.
Kolejną istotną sprawą jest to, aby umieszczać duże i wyraźne zdjęcia o jednakowej szerokości.
Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, nie martw się, nawet zwykłą cyfrówką lub telefonem możesz zrobić ciekawe zdjęcia. Wystarczy się trochę postarać.
Natomiast jeśli chodzi o pasek boczny i wszelkie informacje to zastanów się czy np. gadżet akwarium z rybkami jest tak bardzo potrzebny na Twoim blogu? Tak, wiem, że karmienie kolorowych rybek jest fajne (sama na początku prowadzenia bloga posiadałam ten gadżet), ale radziłabym je pozostawić w domowym zaciszu, a skupić się na umieszczeniu niezbędników.
Koniecznie umieść swój adres mejlowy, najlepiej napisany normalną czcionką, żeby nikt nie miał wątpliwości czy to c czy e, t czy może l. To szczegół, ale czasem może utrudnić kontakt. Wiem to z własnego doświadczenia.
Umieść skróty do swoich stron, ale nie koniecznie musisz umieszczać gotowe widgety, które oferują dane portale. Napis czy logo w zupełności wystarczą, aby nas przekierować do naszego profilu.

I to chyba tyle z mojej strony. Pamiętajcie, że wygląd bloga musi być przejrzysty i czytelny dla odbiorcy.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie wyglądu bloga, piszcie!Czytaj więcej
20 lutego 2014
15 lutego 2014
Długa koszula w kratę


W końcu mogę powiedzieć, że sesja już za mną!
Co prawda mam tylko tydzień wolnego, ale to i tak dobrze.
Postaram się jeszcze w tym tygodniu przygotować dla Was jakieś posty.

Dziś myślałam, że motyw kraty nie zagości już na żadnym moim elemencie garderoby. W końcu kraciasty szalik, spódnica, bluzka i koszula powinny mi w zupełności wystarczyć. Nie. Jednak nie. Kupiłam dziś kolejną koszulę w ten motyw. Krata mnie osaczyła na dobre, haha!

Zapraszam do obserwowania mnie na instagramie, oraz zadawania pytań na ask'u.


blouse front row shop; bag oasap; hat, shoes h&m; jacket sheinside

Czytaj więcej
1 lutego 2014
Bluza ze spódniczką


Witajcie!
Bluzy nie muszą kojarzyć się od razu ze sportowym stylem. Dzisiaj moją bluzę połączyłam ze spódniczką i koszulą. W takiej wersji podoba mi się bardziej, niż w połączeniu ze spodniami.
A Wy nosicie bluzy do spódniczek, czy wolicie je w wersji sportowej?

Zostały mi tylko dwa przedmioty do zaliczenia w sesji, mam nadzieję, że szybko się z tym uwinę i będę mogła dodać więcej wpisów, niż w poprzednim miesiącu.
Trzymajcie kciuki!

Zapraszam do zadawania pytań TUTAJ, i obserwowania mnie na INSTAGRAMIE

blouse front row shop ; bag oasap; shoes oasap

Czytaj więcej